Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

PROJEKT EDUKACYJNY „CO SŁONKŁO WIDZIAŁO NA DZIECIĘCE KŁOPOTY....BRZECHWA'' C.D.

Moduł II: WIELKIE SPRAWY MAŁYCH DZIECI, zrealizowaliśmy takie zadania jak:

  • Na podstawie wiersza ,,Kłamczucha’’ przeprowadziliśmy pogadanki dotyczące kłamstwa, jakie mogą być konsekwencje np. ,,Co by było gdyby ktoś zadzwonił na straż pożarną i okłamał, że się pali…?’’.
  • Wyjaśnienie powiedzeń: ,,KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI’’, ,,PRAWDA ZAWSZE WYGRYWA’’.
  • Zabawy typu ,,Prawda czy Fałsz’’
  • Po wysłuchaniu wiersza ,,Psie smutki’’ i ,,Kłamczucha'' przeprowadziliśmy pogadanki nt. ,,SMUTEK-RADOŚĆ”, czym są, kiedy je odczuwamy, co je wywołuje, która emocja jest milsza. Dzieci wymyślały sposoby na poprawę  humoru, a później świetnie się bawiły przy  pracy plastycznej: lizak emocji( SMUTEK- RADOŚĆ).
  • Zabawy z lustrem- dzieci przedstawiały swoje emocje w lustrze, zabawy pantomimiczne.
  • ,,Gdzie mieszka wstyd?’’ zajęcia na podstawie wiersza ,,Pomidor’’. Pogadanka na temat wstydu. Dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Oswojenie czerwonej plamy’’; z której dzieci wymyśliły czapkę Św. Mikołaja.
  • Wiersz p.t. ,,Leń’’ wywołał burze mózgów ,,Kto to leń’’. Dzieci prawidłowo oceniły bohatera wiersza.  Wykonały pracę plastyczną pt.,, Dzień i noc’’.