Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Przedszkole Nr 338 w Warszawie rozpoczęło swoją działalność 08.09.1977 roku za zgodą Kuratorium Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Przez 4 lata placówka działała pod patronatem Przedsiębiorstwa Automatyki Przemysłowej.

Pierwszym dyrektorem została mianowana  p. Marianna Rytter. Najdłużej zatrudnionym nauczycielem jest p. Walentyna Gąsowska, która pracowała w tej placówce od 1978 roku, a w latach 1980- 2009 pełniła funkcję dyrektora przedszkola. Od września 2009 roku dyrektorem jest pani Izabella Rudzka, która przez 9 lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora w tej placówce.

Przedszkole w latach 1977-2006 mieściło się w budynku typu ciechanowskiego. Lekkie, drewniane pawilony na wzór skandynawski, otoczony dużą ilością zieleni, dobrze prezentowały się w specyficznej podmiejskiej zabudowie. Budynek zajmował 308 m² na działce o powierzchni 1565 m². Na bocznych częściach działki urządzone były 2 place zabaw- jeden dla dzieci młodszych, drugi dla dzieci starszych. Przedszkole i otoczenie zmieniło się w związku z całkowitą przebudową. W latach 1999-2007 wyburzono etapami i dobudowano cały kompleks przedszkolny. W czerwcu 2006 roku wyburzono całość budynku. Dzieci po wakacjach powróciły tylko do części budynku, a dwie starsze grupy skorzystały z gościnności Gimnazjum Nr 1 w Warszawie -Falenicy, aż do wiosny następnego roku.

Obecnie przedszkole posiada 8 nowocześnie urządzonych sal, wraz z zapleczem, salę gimnastyczno – widowiskową, oraz spełniający wymogi UE kompleks kuchenny. Ponadto placówka zyskała pomieszczenie przeznaczone dla logopedy i psychologa oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne.

Przedszkole Nr 338 jest placówką publiczną prowadzoną przez Miasto Stołeczne Warszawa. W przedszkolu funkcjonuje 9 oddziałów, w każdej grupie jest 25 dzieci, które są w tym samym wieku lub zbliżone wiekowo. W każdym oddziale pracują 2 wykwalifikowane nauczycielki oraz pani woźna. Praca dydaktyczno- wychowawcza realizowana jest w oparciu o podstawę programową i program wychowania przedszkolnego. Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 17, Komitetem Ochrony Praw Dziecka, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Klubami Kultury, Zespołem Szkół Nr 111,  XXV Liceum Ogólnokształcącym.

Zadaniem przedszkola jest opieka nad zdrowiem, bezpieczeństwem i prawidłowym rozwojem dzieci oraz przygotowanie ich do podjęcia nauki w szkole. Działalność dydaktyczna przedszkola prowadzona jest zgodnie z wytycznymi MEN. Placówka dysponuje zgromadzonymi przez wiele lat licznymi pomocami dydaktycznymi. Ponadto w przedszkolu zgromadzono bogaty księgozbiór literatury dziecięcej i pedagogicznej. Nauczyciele mają do dyspozycji sprzęt audiowizualny i komputery.

Od 1977 roku Przedszkole Nr 338 określiło się jako „przedszkole przyjazne dziecku- przedszkole otwarte.” Zgodnie z tą koncepcją współpracy, rodzice mogą przyjść do przedszkola o każdej porze, wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycielki lub sami zaprezentować swoje zainteresowania, zawód lub po prostu przeczytać dzieciom bajkę.

W czerwcu lub sierpniu organizowane są dni adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych, podczas których poznają przedszkole, kolegów i nauczycieli. Do tradycji przedszkola weszły uroczystości przedszkolne takie jak: Dzień Matki i Ojca, Dzień Babci i Dziadka, uroczyste zakończenie roku przedszkolnego, Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Misia, spotkanie wigilijne, a od maja 2010 Piknik Rodzinny.