Projekt “Mam prawo”

4 listopada, 2019

W dniach 28-31 października nasze przedszkole wzięło udział w konkursie Fundacji Dajemy Dzieciom Nadzieje na najlepszą inicjatywę edukacyjną adresowana do dzieci nt. poszanowania prawa dzieci do życia bez przemocy.

Nasza inicjatywa polegała głównie na przeprowadzeniu zajęć dydaktycznych w grupach. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od wylosowania prawa, które grupa miała zilustrować w formie pracy plastycznej. Nasza grupa wylosowała prawo do ochrony zdrowia. Rozmawialiśmy też o emocjach, nazywaliśmy je i szukaliśmy sposobów na radzenie sobie z nimi, w końcu mamy do nich prawo, a nawet są nam bardzo potrzebne. Wspólnie z innymi grupami obejrzeliśmy projekcję filmu “Król Maciuś”. Dowiedzieliśmy się z niego, że dorośli mają inne prawa, a dzieci inne.

 

Na korytarzu powstał kącik dla rodziców z informacjami o akcji, książkami wartymi przeczytania oraz informacjami z fundacji na temat szukania ewentualnej pomocy.