Krasnale

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia, 2021

Droga Babciu i Drogi Dziadku, z okazji Waszego święta dzieci z grupy V przygotowały dla was piękne prezenty. W tym dniu życzymy Wam wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości i samych pogodnych dni. Krasnale wraz z nauczycielami.

Czytaj Więcej

,,Nasze zmysły”

18 stycznia, 2021

Podczas realizacji tematu: ,,Nasze zmysły” dzieci zapoznały się z funkcją zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Wykonały prace plastyczne,  rysując na papierze ściernym zimowy obrazek. Podsumowaniem wiadomości z tego zakresu było obejrzenie filmu i wysłuchanie piosenki, korzystając z komputera.

Czytaj Więcej

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC STYCZEŃ DLA GRUPY V ,,Krasnale’’ 1.PŁYNIE CZAS-  poznanie zjawisk rytmicznie występujących w przyrodzie: dzień- noc; poznanie cech pór roku i zjawisk ich rytmiczności; rozumienie upływu czasu; poznanie poszczególnych etapów życia człowieka; rozwijanie umiejętności rozpoznawania różnic w wyglądzie osób w różnym wieku; poszerzanie doświadczeń plastycznych; rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; […]

Czytaj Więcej

Miniony tydzień minął grupie ,,Krasnali” w świątecznej atmosferze. Rozmawialiśmy o przygotowaniach do świąt i tradycjach bożonarodzeniowych. W piątek, w odświętnych ubraniach i przy kolędach, usiedliśmy do uroczystego obiadu, podczas którego dzieci miały okazję spróbowania kilku tradycyjnych potraw. Zaprezentowały się także w krótkiej części artystycznej z piosenką, tańcem i wierszem. Ten dzień był wyjątkowy!!!  

Czytaj Więcej

,,Czas na wypieki…..”

13 grudnia, 2020

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas na wykonanie pierniczków. Grupa ,,Krasnali” z wielki zaangażowaniem przystąpiła do wykonania tego zadania. Zapach pierniczków kojarzy się z przygotowaniami do świąt. Czas na ich ozdobienie, ale to dalszy etap pracy ,,Krasnali”.

Czytaj Więcej

W tym miesiącu odwiedziliśmy kraj skandynawski- Finlandię. Poznaliśmy symbole i ciekawostki związane z tym krajem. Największym zainteresowaniem cieszył się temat związany z wioską Św. Mikołaja. 

Czytaj Więcej
1 2 3 5