OBCHODY 100- LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

9 listopada, 2018

Od poniedziałku 5 listopada 2018 r. trwają obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W przedszkolu  są biało czerwone kwiaty, dekoracje  oraz „kartka” z historii poświęcona tej tematyce.

9 listopada 2018 r. o godzinie 11. 11 wszyscy razem odśpiewaliśmy Hymn  – przedszkolaki, rodzice, nauczyciele oraz pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 76 w Warszawie. Dzieci ze starszych  grup  przygotowały przedstawienie,  w którym opowiedziały krótko o historii odzyskania niepodległości, śpiewały znane pieśni patriotyczne: Marsz Pierwszej Brygady, Piechota, Pierwsza Kadrowa, Przybyli Ułani, Serce w plecaku.  Występ zakończył się pięknie zatańczonym polonezem. Prezentacja wykonana przez dzieci dostarczyła wielu wzruszeń rodzicom i dziadkom przybyłym na uroczystość.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki oraz nauczyciele  ubrani byli na biało – czerwono.